reede, 2. september 2011

1.SEPTEMBER 2011


Algas 144.õppeaasta Valtu Põhikoolis. Pidulik ja päikseline. Lilled ja soovid: "Ilusat kooliaastat!" Sinule, üheksandik, algas viimane kooliaasta oma kodukoolis. Algas tähtsa rolliga võtta 1.klassi tulija koos vanematega juba koolimaja uksel vastu, juhatada nad saali istuma ning hiljem tuua laps vanemate juurest õpetaja Ebe juurde, et temast saaks 1.klassi õpilane. Sina, õpetaja Ebe õpilane, kevadel koolist lahkumas, tood õpetajale enda asemele uue õpilase - see on õp Ebe armas traditsioon. Kuna üheksandikke 13, aga 1.klassi lapsi 18, sai mõni üheksandik tuua kaks last. Õpetaja leidis toredad seosed suure ja väikese õpilase vahel, suur võttis väikesel käest kinni ja suunas ning aitas teda oma kohale. Aktus oli tore ja sõbralik, natuke suvine, natuke juba sügisene ka, Andrease ja Roberti vabal ja vahval juhtimisel. Direktori kõne, valla ja hoolekogu esindajate head soovid, õpetajate laul on samuti alati aktuse osaks. Nagu esimene koolikell, mis helistas kooliaasta avatuks. Helistajateks õed, suur ja väike koos, Diana 9.klassist ja Kaisa 1.klassist. Aktuse lõpetas pidulik väljamarss, üheksandik käsikäes äsja õpilaspileti, koolimütsi ning aabitsaga koolilapseks saanud väikese inimesega.  Saali jäi kajama laul: "Koolikell, koolikell, oled väike lõbus sell..." Rõõmus seltskond, õpetajad Ebe ja Tiina ees, õpilased, suur-väike, nende järel, kõndides koolimaja eest läbi vana maja ukse juurde mööda 1.klassi kooliteed. Fotojäädvustus - suur koos väikesega.
SA OLID KENA JA VÄÄRIKAS, SAID AKTUSEL SUUREPÄRASELT HAKKAMA!

Klassijuhatajatund oli sissejuhatus õppeaastasse 2011/ 2012. On muudatusi õppekavas ja õppetöö korralduses, ees ootamas tõsine õppetöö ja eksamid. Muidugi võtame osa ka kooli üritustest, esimene suurem tegemine saab olema õpetajate päeva korraldamine oktoobrikuus. Aga homme juba, kui koolis on matkapäev, matkame koos esimese klassiga Kumma külasse, aitame neil kohaneda, tutvuda ja sõbruneda.

" Teeme nii, et kool on koht, kus Sind oodatakse ja kus Sul on hea olla." Need sõnad president Toomas Hendrik Ilvese kooliaasta alguse tervitusest on õiged, et neid meeles pidada. Koolirahu väljakuulutamisel Jõgeval  kõlas mõte "Koos on hea". Loodan, et meil on sel õppeaastal koos hea, et me toimiks sõbraliku klassina ja annaksime head tooni kogu koolis kui vanimad õpilased.
PARIMAT KOOLIAASTAT!

Evelin: 1.septembril oli minu arust täitsa nunnu päev:D. Palju rõõmsaid lapsi oli. Õpetaja Ebe kutsus meid ükshaaval saali ette, kus ta rääkis meist, kui tema meie klassijuhataja veel oli. Pidime külalised ka üles saali istuma juhatama. Mina viisin Kärolin-Triin Laaki kooli. Ja emale pidi igaüks lille andma. Andsime ka pisikesele lillekimbu ja kohvri koos kooliasjadega. Hiljem laulu saatel viisime käekõrval lapsed läbi õue teise koolimaja hoovi, kus tehti pisikesega ja suurega pilti. Hiljem viisime nad klassi.

Robert: 1.september oli tore.

Gerda: Pidime tulema 8:45 kooli, kuigi aktus ise hakkas 9:30. Mina pidin juhatama klassi uue 1.klassi õpilase koos tema perega. Mina pidin kooli viima Vanessa ja Edithi. Esimene klass oli nii elujõudu täis, et kohe kui kõik kohale said hakkasid nad jutustama. Aga 1.klassi läks 18 õpilast. Aga peale seda, kui aktus läbi sai, pidime õue minema. Ja meid hakkati pildistama, suured ja väikesed. Ja nii väike kui suur. Mulle endale õusalt meeldis1.septembri aktus. Kõik olid nii pidulikult riides.

Sander: 1.septembril tõime uue 1.klassi kooli. Neid oli 18 õpilast. Pärast aktust oli pildistamine selle õpilasega, kelle kooli tõid ja ka mõned ühispildid.

Vallo: Meie olime taas saali ees. Oli tore. Me viisime pärast 1.klassi vana kooli ette.

Tannar: Pidime pidulikult riides olema. Viisime 1.klassi kooli. Tegime pilte tagaaias.

Liisi: Tulime kell 8:45 kooli 1.septembril. Ma viisin kooli Egle Raudsepa ja Andreas Palandi. Eriti raske oli siis, kui ma pidin hoidma 2 kohvrit käes ja vana kooli osa juurde minema. Seal me pildistasime kaks klassi koos ja siis eraldi, väike ja suur õpilane ja siis pidime nad klassi viima.

Grete: Lõbus oli. Hommikul 8:45 hakkasime inimesi sisse juhatama ja giidituuri tegema. Siis hakkas aktus. Hommikujuhid olid Robert & Andreas. Siis tõime 1.klassi kooli. Ma tõin Joonas Varese. Õp Ebe luges klassiarhiivist mingeid naljakaid lauseid ka ette. Ei naljakas oli. Kõik läks enam-vähem plaanipäraselt. Ja siis tegime õues pilte ka. Päike paistis. Klassis sai viinamarju ja viinamarjamahls ka. Tore oli. Teeme uuesti.

Andreas: 1,september oli äge. Tõime 1.klassi 18 õpilast. Enne aktust oli väike pinge. Mina ja Robert olime aktusejuhid.

Diana: 1.september oli tore. Päike paistis. 1.klassi läks 18 õpilast. Nende seas oli ka mu õde. Peale aktust läksime pildistama ja siis tulime klassi. Markus: Tegime 1.klassile aktuse ja tõime nad kooli. Õues tegime pilte ka.

Siim: Tehti palju pilte.


1 kommentaar:

ebe ütles ...

MINU SUURED TÄNUD TEILE, ARMSAD ÜHEKSANDIKUD! AKTUS SAI TORE JA TEIE VÄÄRIKAD.